З 1 квітня проведено автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Дата: 10.04.2020 21:15

З 1 квітня поточного року Головним управлінням Пенсійного фонду в області проведено автоматичний перерахунок пенсій тим пенсіонерам, які після виходу на пенсію  продовжували працювати. Перерахунок проведено без додаткового звернення тим особам, які станом на 1 березня набули право на проведення перерахунку, а саме: якщо після призначення (попереднього перерахунку) пенсії особа працювала чи продовжує працювати та має не менш як 24 місяці страхового стажу; якщо після призначення (попереднього перерахунку) пенсії особа працювала чи продовжує працювати, але має менш ніж 24 місяці страхового стажу, але від дати призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло 2 роки. Крім цього, було перевірено, який перерахунок більш доцільно провести пенсіонерам: із урахуванням стажу або з урахуванням і стажу і заробітної плати (якщо особа має не менш як 24 місяці страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії). Право на такий перерахунок пенсії визначено з урахуванням даних про страховий стаж, які містяться в системі персоніфікованого обліку станом на       1 березня 2020 року. Обчислення страхового стажу, що дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше за день, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (чи попереднього перерахунку) пенсії. Зазначений перерахунок пенсій проведено громадянам, які отримують пенсію за віком чи по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Пенсіонерам, які одержують пенсію за вислугу років, такий перерахунок здійснено за умови, що вони досягли встановленого законом пенсійного віку. Так, перерахунку в нашій області підлягало 50,8 тис. пенсій, з них збільшено пенсії 24,6 тис. запорізьким пенсіонерам. Середній розмір підвищення  становить 148,59 грн. Виплата пенсій у квітня поточного року проводиться з урахуванням підвищених розмірів пенсій. І надалі такі перерахунки будуть проводитись автоматизованим способом щороку кожного 1 квітня.