A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Біленьківська громада
Запорізька область, Запорізький район

Новини Відділу "ЦНАП"

15 липня 2019 року в Біленьківській  ОТГ проведено інформування населення на тему «Що таке належний ЦНАП?

Реформа децентралізації є однією з найбільш важливих та масштабних міжсекторальних реформ, що привносить безпосередні переваги у повсякденне життя українців. Це історія вражаючого успіху та повернення ініціативи в руки місцевих громад.

  Однією з невід’ємних складових реформи децентралізації є реорганізація системи надання адміністративних послуг на місцевому рівні. Функціонуючий належним чином Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) покращує життя мешканців громади, наближаючи органи влади до потреб громадськості та роблячи систему надання адміністративних послуг прозорою, доступною та сервісно-орієнтованою. Належний ЦНАП зміцнює управління та підзвітність на місцевому рівні.

  У ЦНАП вдається інтегрувати практично всі групи базових адміністративних послуг: реєстрація місця проживання, бізнесу, нерухомості; адмінпослуги соціального характеру, зокрема призначення житлових субсидій і державної допомоги; пенсійні послуги; нотаріальні дії ОМС, послуги у сфері зайнятості.

У малих громадах весь персонал ОТГ, залучений до процесу надання адмінпослуг, має працювати у форматі ЦНАП. У положення такого відділу чи управління має обов’язково включатися і галузевий функціонал – повноваження у відповідних сферах надання адмінпослуг. Функції адміністраторів мають виконувати всі працівники ЦНАП.

  Належний ЦНАП – це, насамперед, достатній перелік адміністративних послуг, які можна назвати базовими, тобто які є найнеобхіднішими для більшості громадян. Другою ознакою належного ЦНАП є пристосоване приміщення, безбар’єрне, відкрите (некабінетне), комфортне, адаптоване до потреб різних груп відвідувачів. Важливими є також клієнтоорієнтований режим роботи (це вимога Закону) та супутні послуги, можливість оплати на місці платних адмінпослуг. Питання ефективного надання адмінпослуги теж є ключовим. Тобто ті послуги, які можуть надаватися невідкладно, повинні надаватися за один візит.

  МЕХАНІЗМИ ІНТЕГРАЦІЇ ПОСЛУГ ДЛЯ НАДАННЯ ЧЕРЕЗ ЦНАП

  Інтеграція послуг у ЦНАП передбачає врахування кількох моментів:

  1. Перелік послуг, які надаються через ЦНАП, визначається органом, який утворив ЦНАП, тобто сільською радою. Ці можливості стосуються надання через ЦНАП насамперед адміністративних послуг, які належать до компетенції органу місцевого самоврядування (далі – ОМС), тобто власних і делегованих повноважень відповідної місцевої ради та її виконавчих органів.

  Теоретично механізм організації надання цих послуг у ЦНАП відносно простий. Він передбачає: рішення місцевої ради про включення певної послуги до переліку послуг, що надаються через ЦНАП; прийом суб’єктів звернення щодо надання цієї послуги тільки у ЦНАП (адміністраторами ЦНАП; працівниками виконавчих органів місцевої ради, на яких додатково покладено обов’язки адміністраторів, у тому числі старостами в ОТГ).

  До ЦНАП відносяться і віддалені місця для роботи адміністраторів.

  2. Для органів місцевого самоврядування рекомендованим до надання через ЦНАП є Перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 р. №523-р у редакції від 11.10.2017 р. №782-р.

  3. Якщо йдеться про ЦНАП у громадах сіл, то найбільшим викликом є інтеграція у ЦНАП адміністративних послуг, які надаються територіальними підрозділами (органами) центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ), наприклад Держгеокадастру, та районними державними адміністраціями, особливо адміністративних послуг, які надаються управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій.

Тренінг по проекту: Фаза впровадження напряму з покращення якості адміністративних послуг для населення

В Біленьківській об’єднаній територіальній громаді протягом червня  2019 року для працівників виконавчого комітету сільської ради за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», проходив тренінг по проекту: Фаза впровадження напряму з покращення якості адміністративних послуг для населення.

Виїзний прийом громадян на території Біленьківської сільської ради начальника Запорізького приміського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Галіна О.О.

Виконавчий комітет Біленьківської сільської ради не стоїть осторонь проблем пенсіонерів,тому, з метою обслуговування осіб, які не мають можливості особисто звернутись до органів Пенсійного Фонду, було організовано виїзні прийоми спеціалістами ПФУ. 

Так, сьогодні, 19.04.2019 року, начальник Запорізького приміського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Галіна О.О. та начальник відділу обслуговування громадян Моісеєнко А.К.            здійснили  виїзний прийом громадян на території Біленьківської сільської ради, а саме у відділі «ЦНАП» виконавчого комітету Біленьківської сільської ради. При цьому пенсіонерам допомагали оформляти заяви, надавали роз’яснення на всі запитання, які турбують людей. 

Наступний виїзний прийом відбудеться 17.05.2019 року, тому запрошуємо всіх бажаючих до відділу «ЦНАП».

Візит регіонального спеціаліста Програми «U-LEAD з Європою".

18 лютого 2019 року Феліксом Хрустальовим - регіональним спеціалістом Програми «U-LEAD з Європою: програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку – компонент 2: Створення центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування», фаза впровадження, раунд 1 -відвідано Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Біленьківської сільської ради. Метою візиту було формування матеріалів до підписання договору між Громадою і Програмою «U-LEAD з Європою".  

Підписання Меморандуму

         Сьогодні,  5 березня,  в м. Київ  відбувається конференція "Початок нового партнерства: перші досягнення та церемонія підписання Меморандумів" по Проекту «U-LEAD з Європою: програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» - Компонент 2 «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування» (раунд 1) , що фінансується Європейським Союзом та реалізується компанією NIRAS.

12:35:34 05.03.2019

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь