ВЕБ ПОРТАЛ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Веб-портал – це унікальна можливість для кожного українця контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, не відриваючись від монітора персонального комп’ютера. Адже користувач має доступ до повного переліку страхувальників, які подавали про нього відомості в систему персоніфікованого обліку, інформацію про суми заробітку, з яких сплачено страхові внески, кількість днів для стажу за кожен місяць починаючи з 2000 року.

Окрім того, користувач – фізична особа має змогу оперативно отримати відомості про спеціальний (пільговий) стаж і стаж, який зараховують без сплати страхових внесків. Також є змога ознайомитися з умовами та порядком призначення, перерахунку пенсії; отримати виписку за даними про призначену пенсію (для пенсіонерів); ознайомитися з формами заяв для призначення, перерахунку й виплати пенсії, а також допомоги на поховання, і заповнити їх, користуючись інструкціями. Користувач може надіслати запит на підготовку документів; надіслати звернення й отримати відповідь тощо. Інформація на порталі оновлюється щомісяця.

Для реєстрації багато не треба: варто лише прийти у своє управління Пенсійного фонду й написати заяву. При собі необхідно мати документи, що засвідчують особу (паспорт, картку платника податків – фізичної особи). В управлінні громадянин отримує ідентифікатор. Потім треба зайти на веб-портал Пенсійного фонду (https://portal.pfu.gov.ua/) та закінчити процедуру реєстрації в пункті меню, заповнивши необхідні поля.

Після реєстрації на веб-порталі автоматично створюється особистий кабінет користувача, з якого і здійснюється доступ до електронних послуг Пенсійного фонду.