Організація роботи медиків нашої громади в умовах карантину

Дата: 29.04.2020 12:44

КНП «ЦПМСД» в умовах карантину працює з 16.03.2020 року  керуючих ст.141 Основ законодавства України про охорону здоров’я, ст.6,11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб,  постановою КМУ від 11.03.2020року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», наказом МОЗ України від 28.03.2020 року № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу(COVID-19)».

В умовах пандемії заклад суворо дотримується правил інфекційного контролю. Згідно рекомендації МОЗУ адміністрація КНП докладає зусиль на посилення санепідрежиму. В закладі посилений дезрежим приміщень та кабінетів сімейних лікарів, встановлено додаткові бактерицидні лампи.

Сімейні лікарі працюють в засобах індивідуального захисту (маска, рукавички, окуляри, захисний щіток).

Заклад забезпечений експрес -тестами (38 шт.), тести для ПЛР (78 шт.). При проведенні аналізу методом ПЛР медичні працівники захищені біокостюмами.

Сімейні лікарі ведуть прийом пацієнтів в амбулаторіях та працюють з декларантами дистанційно.

Ведеться моніторинг пацієнтів повернених з -за кордону, які знаходяться на самоізоляції, згідно списків з Вільнянського відділу ДУ «ЗОЛЦ МОЗ України».  З початку карантину самоізоляцію пройшли та промоніторині 21 особа. Хворих серед них не виявлено.

При підозрі на пневмонію пацієнту проводяться необхідні аналізи та рентгенографія органів грудної клітки, якщо пневмонія підтверджується хворий направляється на госпіталізацію  згідно розробленому маршруту пацієнта.

В березні на ГРВІ захворіло 147 людей, з них діти – 102,

у квітні - 35 людей, з них 10 дітей.

На пневмонію у березні захворіло 10 осіб, з них 3 дітей,

у квітні захворіло  - 4 особи.

Всі хворі на пневмонію проліковані в Запорізькій ЦРЛ, одна дитина у віці до 1 року в Запорізькій обласній інфекційній лікарні.

Після закінчення лікування всіх протестовано  на  COVID-19, хворих  не виявлено.

Дякуємо депутата Запорізької обласної ради  Щербину В.В., сільського голову Зачепило С.І., депутатів Біленьківської сільської ради,  всіх керівників сільгоспгосподарств на території Біленьківської ОТГ, ТОВ СП «Нібулон» за забезпечення медпрацівників засобами індивідуального захисту ( халати, маски, рукавички, респіратори, біокостюми, деззасоби, рециркулятор, окуляри, захисні щитки, паперові рушники).

Станом на 27.04.2020 року на території Біленьківської ОТГ підозрілих випадків та хворих на COVID-19 не зареестровано.