Перемога нашої громади у конкусному відборі проєкту "Перспективи сталого розвитку сільських територій"

Дата: 19.07.2021 10:35

Шановні мешканці громади! Раді привітати усіх нас з гарною новиною.

Наша громада взяла участь у конкурсному відборі проєкту "Перспективи сталого розвитку сільських територій", який організовано Українською мережою сільського розвитку спільно з міжнародною некомерційною благодійною організацією DRA «За Європейське громадянське суспільство» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Вивчивши  подані нами матеріали, а також пропозиції  та  потреби  громади відзначено конкурсною комісією, що вони є надзвичайно цікавими та корисними для  обґрунтування  напрямів сталого розвитку сільських територій в умовах реформування місцевого самоврядування в Україні.

Високо оцінюючи нашу заявку, запропоновано долучитися до одного з модулів проєктної діяльності, який  орієнтований на поширення у громаді знань та навичок з надання послуг сільської гостинності та сільського зеленого туризму.  Цей модуль  в рамках проекту буде реалізовувати учасник нашої мережі – ГО «Спілка сільського зеленого туризму України».

У рамках проєкту у 2021 році для відібраних громад:

– буде організовано онлайн навчання з методології підготовки соціально-економічного аналізу;
-учасники разом із експертами працюватимуть над оцінюванням місцевого потенціалу та відбором варіантів поєднання наявних ресурсів для виявлення можливостей сталого сільського розвитку.

У рамках проєкту у 2022 році для відібраних громад:

– будуть організовані зустрічі з вітчизняними та міжнародними експертами для підготовки пріоритетних проєктів соціально-економічного розвитку;
– проводитимуться вебінари для вивчення німецьких практик локального розвитку;
– організовано навчальний тур для вивчення успішного вітчизняного досвіду.

Від участі у проєкті громада отримає конкретні знання та рекомендації про:
– Перспективні напрями використання природно-ресурсного потенціалу громади та сільськогосподарських земель на користь усіх її жителів;
– Можливі шляхи підвищення рівня зайнятості та створення місць прикладання праці на селі з використанням місцевих ресурсів;
– Механізми нарощення та залучення людського капіталу села у процеси розвитку на основі принципу «ніхто не має бути залишений осторонь»;
– Моделі співпраці мешканців малих і периферійних сіл з центрами територіальних громад, підтримки сільських спільнот з бюджету територіальної громади;
– Розвиток сільськогосподарської кооперації та підприємств, які є власністю територіальної громади;
– Запобігання негативним впливам кліматичних змін на дрібнотоварне сільське господарство та сільські спільноти;
– Сільські ініціативи та успішний досвід локального розвитку українських та німецьких громад.