Пошук

ПОВІДОМЛЕННЯ про намір щодо зміни діючих тарифів на теплову енергію, її виробництво та постачання, послуги з постачання теплової енергії для потреб бюджетних установ та інших організацій

Дата: 01.11.2021 12:07
Кількість переглядів: 1266

Фото без опису

ПОВІДОМЛЕННЯ

про намір щодо зміни  діючих тарифів на теплову енергію, її виробництво та постачання, послуги з постачання теплової енергії для потреб бюджетних установ та інших організацій

ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ !

На виконання вимог Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 № 130, КП «Біленьке» пропонує на розгляд обґрунтування причин встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, постачання, послуги з постачання теплової енергії для потреб бюджетних установ та інших організацій .

Обґрунтування щодо встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, постачання, послуги з постачання теплової енергії для для потреб бюджетних установ та інших організацій , що надаються Комунальним підприємством «Біленьке» Біленьківської сільської ради на період з 01.11.2021  по 30.09.2022 роки

Відповідно до ст. 20  Закону України «Про теплопостачання», тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання  теплової енергії, тарифи є регульованими та встановлюються органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством.

Відповідно до Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» комунальними послугами є, зокрема, послуги з постачання теплової енергії.

Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що  затверджений постановою КМУ від 01.06.2011 № 869 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2021 № 613) (далі- Порядок № 869) передбачено  щорічне встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії до початку опалювального сезону.

На даний час у КП «Біленьке» є необхідність  встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, на послуги з постачання теплової енергії у відповідності з визначеними Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189-VIII (далі – Закон) новою класифікацію житлово-комунальних послуг, новою системою взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання цих послуг, а також внесених змін до Порядку №869. Також з 1 травня 2021 року набрав чинності Закон України від 03.12.2020 №1060 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання комунальних послуг», яким внесені зміни, зокрема до Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про метрологію та метрологічну діяльність», « Про ринок природного газу», «Про теплопостачання». Внесені зміни передбачають комплекс важливих рішень як для підприємств галузі так і для споживачів комунальних послуг. Так відповідно до цього Закону витрати на оснащення будівель вузлами комерційного обліку води і теплової енергії включатимуться до складу тарифів на теплову енергію.

Востаннє тарифи на теплопостачання переглядалися в грудні 2020 року, встановлені рішенням виконавчого комітету Біленьківської сільської ради  від 16.12.2020 № 139 «Про встановлення тарифів на послуги з виробництва та постачання теплової енергії КП «Біленьке» бюджетним установам та іншим суб’єктам господарювання».

Основною складовою тарифу на теплову енергію є природний газ, а  ціна на природний газ зросла і стала значно більшою ніж в діючому тарифі, тому підприємство має значні збитки. При цьому у КП «Біленьке» відсутня можливість щомісячного коригування ціни на газ в структурі тарифу через низку нормативних актів.

За цей час значно зросли витрати на надання послуг з теплопостачання споживачам у зв’язку із ростом цін, тарифів за наступними статтями витрат:

Природний газ:

Витрати на придбання природного  газу та його транспортування  на 1 Гкал в діючому тарифі в  опалювального сезону  2020-2021 років  – 1133, 958 грн ..

Планована ціна на придбання природного  газу та його транспортування  на 1 Гкал відповідно до  договору з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» на опалювальний сезон 2021-2022 років – 1791,9 грн.   

Електроенергія:

Витрати на електроенергію збільшились на 34 відсотки у зв’язку із підвищенням ціни. Так в попередньому опалювальному періоді витрати на придбання електроенергії  42,687 грн. на 1 Гкал  .  На плановий період 2021-2022 років  зазначені витрати складають  64,69 грн.

Витрати на оплату праці. :

         Збільшення відбулося у зв’язку із застосуванням гарантованого рівня мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, які у 2021 році відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», які складають відповідно 6500 грн. та 2481 грн. (з 01.12.2021 року).

Умовою стабільної роботи підприємства є приведення тарифів у відповідність до економічно-обґрунтованих витрат, що дасть можливість підприємству забезпечити стабільну, беззбиткову діяльність .

Розраховані тарифи на опалювальний сезон 2021-2022 років для споживачів  на території Біленьківської сільської  ради становлять:

тариф на теплову енергію для потреб бюджетних установ  на 1 кв.м  опалювальної площі  112,31 грн. з ПДВ

тариф на теплову енергію для потреб інших споживачів  на 1 кв. опалювальної площі 129,14  грн.  з ПДВ

Калькуляція – розрахунок за посиланням: https://rada.info/upload/users_files/04353008/560250f243a007c933df228b270a86ef.pdf

Тарифи сформовані відповідно до річних планів, економічно обґрунтованих витрат, з урахуванням ставок податків та зборів, фактичних цін і тарифів на матеріальні, паливно-енергетичні ресурси та послуги.

В результаті перегляду тарифів передбачається вирішення проблеми безперебійного та якісного надання послуг теплопостачання для бюджетних установ та інших організацій на території Біленьківської сільської ради.

Встановлення запропонованих тарифів надасть змогу:

1.   забезпечити належну якість та своєчасність надання послуг;

2.   своєчасно виплачувати заробітну плату працівникам підприємства;

3. своєчасно та в повному обсязі проводити розрахунки з відповідними організаціями за виконані роботи та надані послуги;

         Зауваження і пропозиції приймаються протягом 14 календарних днів з дня оприлюднення  оголошення про намір здійснити зміну тарифів.

Розміщення інформації на офіційному веб-сайті Біленьківської сільської  ради вважати  основним способом доведення інформації до відома споживачів.

Адреса, на яку необхідно надсилати зауваження та пропозиції:

с. Біленьке , вул. Запорізька , 32Б (офіс КП «Біленьке») 

або за електронною адресою: kp.bilenke@gmail.com.

Для реєстрації пропозицій (зауважень) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи(для юридичних осіб – повне найменування), що її подала, та її контактні дані для здійснення зворотного зв’язку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь