Пошук

Інформація про нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємствах м. Запоріжжя та Запорізького району Запорізької області за період з 03.09.2022 по 16.09.2022

Дата: 16.09.2022 13:08
Кількість переглядів: 413

За період з 03.09.2022 по 16.09.2022 до Запорізького відділення надійшло:

  • 5 повідомлень про нещасні випадки на виробництві,
  • 1 повідомлення про  гостре професійне захворювання у медичного працівника закладу охорони здоров’я м. Запоріжжя у якого в 2020 році при виконанні трудових обов’язків було виявлено підозру на захворювання коронавірусною інфекцією COVID-19, але розслідування цього випадку не було проведено;  
  • 7 повідомлень  про випадки хронічного професійного захворювання на підприємствах м. Запоріжжя. Причиною захворювань став тривалий стаж роботи в шкідливих виробничих умовах.

Від підприємств, установ та організацій, розташованих на території Біленківської сільської ради, повідомлення про нещасні випадки на виробництві, випадки гострого професійного захворювання, випадки хронічного професійного захворювання не надходили.

Утворені комісії з розслідування, до складу яких входять страхові експерти з охорони праці відділу профілактики страхових випадків Запорізького відділення, з’ясовують обставини та причини нещасних випадків, гострих професійних захворювань (отруєнь) та хронічних професійних захворювань.

На одному із промислових підприємств м. Запоріжжя під час виконання робіт по ремонту металевої покрівлі виробничої будівлі, працівник під час пересування по покриттю  наступив на металевий лист, який прогнувся  під вагою тіла і  впав з висоти 3-х метрів у приміщення  будівлі.  В результаті падіння працівник отримав тяжкі травми кінцівок.

У розслідуванні всіх нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань беруть участь представники Фонду соціального страхування України (далі - Фонд).

Підставою для оплати Фондом потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.

Запорізьке  відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області, здійснює заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров'ю найманих працівників, викликаної умовами праці.

Потерпілі від нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, які отримали стійку втрату працездатності, встановлену МСЕК, упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності.

Також Фонд проводить одноразову страхову виплату потерпілому, розмір якої визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату. Якщо комісією з розслідування нещасного випадку встановлено, що ушкодження здоров’я настало не лише з вини роботодавця, а й внаслідок порушення потерпілим нормативних актів про охорону праці, розмір одноразової допомоги зменшується на підставі висновку цієї комісії, але не більш як на 50%.

Одноразова грошова допомога і щомісячні страхові виплати призначаються і для членів сімей загиблих працівників.

Для упередження нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань страхові експерти з охорони праці виконують наступну роботу:

надають страхувальникам консультативну, методичну та інформаційну допомогу, сприяють у створенні ними та реалізації ефективної системи управління охороною праці;

у складі відповідних комісій беруть участь у перевірці знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників підприємств;

у межах наявних можливостей розповсюджують серед роботодавців нормативно-правові акти з охорони праці та соціального страхування на електронних і паперових носіях;

надають допомогу та беруть участь у розробленні актів з охорони праці, що діють у межах підприємства;

проводять іншу профілактичну роботу у межах компетенції.

 

 

Страховий експерт з охорони праці

відділу профілактики страхових випадків

Запорізького відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального                                           Олена НАДТОКА

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь