СІМЕЙНІ ФОРМИ ВИХОВАННЯ

Дата: 18.05.2023 11:10

Кожна дитина має право виховуватися та зростати в сім’ї, на любов та піклування, безпечні умови проживання. Нажаль у житті дитини можуть виникнути обставини, коли про неї піклуються не батьки, а близькі родичі: бабуся, дідусь, тітка, дядько або інші особи, які забезпечують виховання та розвиток дитини. Опіка та піклування є однією з сімейних форм виховання та захисту прав дитини.

На обліку Служби у справах дітей Біленьківської сільської ради перебуває 30 сімей в яких виховується 39 дітей під опікою та піклуванням.

Опіка, піклування над дітьми – це сімейна форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів.

Статтею 63 Цивільного кодексу України визначено, що опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю за її письмовою заявою. Переважно ними стають особи, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з дитиною. При цьому враховуються особисті стосунки між ними та можливістю особи виконувати свої обов’язки щодо виховання та розвитку підопічного.

Перебуваючи під опікою або піклуванням дитина має права:

• проживати в сім’ї опікуна або піклувальника та на піклування з його боку;

• на належні умови для всебічного розвитку, освіти, виховання і на повагу до її людської гідності;

• на збереження права користування житлом, у якому вона проживала до встановлення опіки або піклування. У разі відсутності житла така дитина має право на його отримання відповідно до закону;

• на захист від зловживань з боку опікуна або піклувальника.

Права та обов’язки опікуна:

• обов’язок виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти;

• право самостійно визначати способи виховання дитини, враховуючи думку дитини та рекомендацій органу опіки та піклування;

• право вимагати повернення дитини від будь-якої особи, яка тримає її у себе не законно;

• не перешкоджати спілкуванню дитини з її батьками та іншими родичами, якщо це не суперечить інтересам дитини.

Не будьте байдужими до дітей, що втратили сім’ю, родину, близьких та рідних людей.

Запрошуємо до Служби у справах дітей Біленьківської сільської ради для отримання більш детальної інформації, як стати кандидатом в опікуни/піклувальники, за адресою: вул. 30 Грудня, буд. 24, с. Біленьке, Запорізький район, Запорізька область, 70441, тел.: 098-445-74-14.