Пошук

СІМЕЙНІ ФОРМИ ВИХОВАННЯ

Дата: 18.05.2023 11:10
Кількість переглядів: 193

 

 Фото без опису

Кожна дитина має право виховуватися та зростати в сім’ї, на любов та піклування, безпечні умови проживання. Нажаль у житті дитини можуть виникнути обставини, коли про неї піклуються не батьки, а близькі родичі: бабуся, дідусь, тітка, дядько або інші особи, які забезпечують виховання та розвиток дитини. Опіка та піклування є однією з сімейних форм виховання та захисту прав дитини.

На обліку Служби у справах дітей Біленьківської сільської ради перебуває 30 сімей в яких виховується 39 дітей під опікою та піклуванням. 

Опіка, піклування над дітьми – це сімейна форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів.

Статтею 63 Цивільного кодексу України визначено, що опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю за її письмовою заявою. Переважно ними стають особи, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з дитиною. При цьому враховуються особисті стосунки між ними та можливістю особи виконувати свої обов’язки щодо виховання та розвитку підопічного.

 

Перебуваючи під опікою або піклуванням дитина має права:

 

  • проживати в сім’ї опікуна або піклувальника та на піклування з його боку;

  • на належні умови для всебічного розвитку, освіти, виховання і на повагу до її людської гідності;

  • на збереження права користування житлом, у якому вона проживала до встановлення опіки або піклування. У разі відсутності житла така дитина має право на його отримання відповідно до закону;

  • на захист від зловживань з боку опікуна або піклувальника.

  •  

Права та обов’язки опікуна:

 

  • обов’язок виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти;

  • право самостійно визначати способи виховання дитини, враховуючи думку дитини та рекомендацій органу опіки та піклування;

  • право вимагати повернення дитини від будь-якої особи, яка тримає її у себе не законно;

  • не перешкоджати спілкуванню дитини з її батьками та іншими родичами, якщо це не суперечить інтересам дитини.

Не будьте байдужими до дітей, що втратили сім’ю, родину, близьких та рідних людей.

Запрошуємо до Служби у справах дітей Біленьківської сільської ради для отримання більш детальної інформації, як стати кандидатом в опікуни/піклувальники, за адресою: вул. 30 Грудня, буд. 24, с. Біленьке, Запорізький район, Запорізька область, 70441, тел.: 098-445-74-14.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь