❓Що робити у випадку раптового виникнення радіаційної небезпеки❓

Дата: 05.07.2023 10:36

✅Негайно укрийтеся в будинку (стіни послаблюють іонізуюче випромінювання  у 10 разів), у заглиблених підвалах з покриттям із цегли або бетону – у 40-100 разів.
✅Не панікуйте, слухайте повідомлення органів влади з питань надзвичайних ситуацій.
✅Зменшіть можливість проникнення радіації у приміщення – закрийте всі вікна  та двері.
✅При необхідності  діти та маломобільні групи населення підлягають евакуації в першу чергу.
✅Зберіть у герметичну валізу документи, цінності, ліки, запас питної води,засоби санітарної обробки.
✅Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть маску чи респіратор, верхній одяг, гумові чоботи.
✅З прибуттям на нове місце перебування, проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу та взуття та санітарну обробку шкіри на спеціально обладнаному пункті або ж самостійно:
 зніміть верхній одяг, ставши спиною проти вітру, витрясіть його і повісьте на  перекладину, віником або щіткою зметіть з нього радіоактивний пил та вимийте водою;
 обробіть відкриті ділянки шкіри водою .
✅Якщо отримали повідомлення про радіаційну аварію, проведіть йодну профілактику (❗️тільки після отримання повідомлення про необхідність її проведення❗️).
0-3 років  саше одноразово
3-12 років – 1 табл – 65 мг
12-18 років – 2 табл – 130 мг(якщо маса тіла перевищує 68 кг)
19-40  років -2 табл -130 мг.