19 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ

Дата: 19.02.2024 10:08

Герб України – синій щит із золотим тризубом київського князя Володимира Великого являється офіційним гербом нашої країни. Він один з трьох державних символів нарівні з прапором і гімном. Золотий Тризуб на синьому щиті був затверджений 19 лютого 1992 року відповідною постановою Верховної ради України. Проєкт герба був розроблений групою українських геральдистів – Андрієм Гречилом, Олексієм Коханом та Іваном Турецьким.

Державний герб України символізує мир і творчу працю, спорідненість поколінь, він є продовженням глибинних історичних традицій українського народу.

Тризуб – найдревніший із знаків, котрі дійшли до наших днів. У Київській Русі він став великокнязівським знаком. Згодом карбувався на монетах князя Володимира Святославовича, його синів Святослава та Ярослава Мудрого. У різні періоди історії наш Тризуб ставав символом боротьби за незалежність України.

Наш герб – тризуб,

Це Воля, Слава й Сила.