Проєкт «Помічник Ветерана»
Україна після закінчення війни та перемоги стане країною, в якій особливої уваги будуть потребувати наші співгромадяни, які здобули досвід бойових дій. Також спеціальної підтримки держави потребуватимуть і члени сімей ветеранів та сімей загиблих воїнів, Захисників та Захисниць які за час жорстокої війни втратили домівки, роботу, в яких змінився стан фізичного й ментального здоров’я.
Тому на державному рівні, спираючись на вже існуючий у країні попит та відомий закордонний досвід, виникла потреба у започаткуванні нової професії. У складі нашої громади за ініціативи Мінветеранів запроваджено інститут помічника ветерана, як складової системи переходу від військової служби до цивільного життя.
Головним завданням помічника ветерана є всебічна допомога і сприяння у повноцінній адаптації до мирного життя: налагодження побуту, порозуміння в родині, працевлаштування, реалізації проєктів власного бізнесу, навчання новим навичкам, реабілітації й лікування, юридичного захисту і діалогу конкретного ветерана зі своєю громадою, трудовим колективом та державою загалом. Також об’єктом професійної опіки фахівця є члени сімей ветеранів, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України.
Вся комунікація помічника ветерана відбуватиметься за принципом «рівний — рівному». Адже помічник сам ветеран, який вже має досвід поствоєнної інтеграції, і вже має власні шляхи допомоги в адаптації, соціалізації своїх рідних, які повернулися з війни.
За допомогою до помічника ветерана можуть звертатися учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, особи, звільненні з військової служби, які ще не встигли отримати відповідний статус, члени їх сімей, а також члени сімей загиблих захисників України.
Якщо у Вас виникла потреба поспілкуватися з помічником ветерана нашої громади він чекає на Вас у приміщенні Центру надання адміністративних послуг с. Біленьке, вул. 30 Грудня, 24