Втратили документи під час війни: що робити, аби їх відновити?
Багато українців були вимушені ховати документи під час окупації або втратили їх під час евакуації чи атак російської армії. Процедура відновлення нескладна, хоч і може зайняти деякий час. А поки дублікати оригіналів вироблятимуться, на території України завжди можна скористатися їхніми електронними аналогами у «Дії». Вони мають таку ж саму юридичну силу, що й паперові.
Відновлення паспортів в Україні:
У разі втрати паспорта громадянина (або ID-картки) чи закордонного паспорта найперше слід звернутися до найближчого відділу поліції. Там треба подати заяву про втрату документа й у відповідь отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Далі слід звернутися у підрозділ ДМС України.
Перелік документів, які необхідно подати для відновлення паспорта громадянина або ID-картки:
- заява про втрату паспорта;
- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (особливо актуально у разі викрадення паспорта);
- документ, що підтверджує сплату адмінзбору;
- копія або оригінал ідентифікаційного коду (РНОКПП).
Як відновити пошкоджену або загублену картку платника податків РНОКПП (ІПН)
Потрібно звернутися до найближчої Державної податкової служби за місцем прописки або за місцем отримання доходів і написати заяву з проханням про видачу такого дубліката.
У разі втрати документа про вищу освіту необхідно звернутися із заявою до навчального закладу, який його видав. Реорганізація/ліквідація закладу — слід звертатися до його правонаступника. А якщо такого немає, то заяву про поновлення разом з пакетом документів треба направити поштою до Міністерства освіти і науки України за адресою: 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 10 або на електронну скриньку ez@mon.gov.ua. До заяви необхідно додати:
- копію паспорта або ID-картки;
- копію ідентифікаційного коду;
- довідку з поліції (у разі викрадення документів);
- оголошення в газеті про втрату диплома;
- копії втрачених документів (за наявності);
- квитанцію про сплату адмінзбору за виготовлення дубліката (вартість визначає керівництво вишу);
- письмову згоду на збір та обробку персональних даних.
Для отримання дублікату свідоцтво про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, свідоцтво про смерть зверніться до найближчого відділу ДРАЦС. Напишіть заяву про повторну видачу свідоцтва про шлюб та отримайте документ(ДРАЦС Запорізького району 0509607785).