Щодо ініціативи громадської організації «Центр зайнятості вільних людей» щодо надання фінансової допомоги самозайнятим особам та представникам мікробізнесу
ГО «Центр зайнятості Вільних людей» (надалі ГО ЦЗВЛ) запрошує до співпраці в рамках Програми підтримки економічної стійкості України, що реалізується за підтримки міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps та спрямована допомогти самозайнятим особам регіону розпочати або відновити власний мікробізнес.
На сьогодні створення умов та можливостей для самозайнятості та самозабезпечення людей є вкрай важливими, адже таким чином люди зможуть краще інтегруватися в громади, бути економічно самозарадними і працювати на користь місцевої економіки. Взяти участь в Програмі можуть: ВПО, що проживають в Запорізькій області; місцеве населення Запорізької області, яке зареєстроване та проживає в районах, де велися чи ведуться бойові дії (згідно з наказом № 376 Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025) на території, що контролюється урядом України, за винятком районів з активними бойовими діями чи з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення бізнесу. Розмір фінансової допомоги може складати до 2600 дол США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ. Остаточна сума залежатиме від типу бізнесу, фінансових потреб та спроможностей конкретного учасника/ці Програми.
Підтримка надається на придбання необхідних засобів (прилади, інструментарій, обладнання тощо) для ведення власної справи. Для участі в проєкті потрібно зареєструватися та заповнити заявку: https://uerp.mercycorps.org/
Відбір учасників/ць здійснюватиметься на конкурсній основі згідно з такими критеріями:
чітка аргументація необхідності отримання фінансової допомоги;
відповідність бізнес-ідеї умовам та цілям програми;
життєздатність та реалістичність бізнес-ідеї;
спроможність учасника програми реалізувати запропоновану бізнес-ідею; розуміння ринку збуту та потоку клієнтів; досвід ведення бізнесу;
наявність соціальної або фінансової вразливості.
Лише за останній рік допомогу вже отримали 140 мікробізнесів. Відгук Олени, учасниці Програми з Донецької області: “Окрім фінансової підтримки велике значення для мене мали навчання та консультації. Особливо цінною була робота менеджерів ГО ЦЗВЛ які надавали не лише професійну допомогу, але й емоційну підтримку. Їхня доброзичливість та чуйність створювало відчуття єдності, завдяки чому учасники не відчували себе самотніми у складній ситуації. Це стало подвійною психологічною підтримкою, що дало людям «крила за спиною».
Контакти для зв'язку Людмила Гордієнко, менеджерка проєкту liudmyla.hordienko@czvl.com.ua +38097 460 10 48
Проект реалізується ГО «Центр зайнятості Вільних людей» в рамках Програми підтримки економічної стійкості України (ERP), яка реалізується консорціумом ERP, до якого входять Mercy Corps, Право на захист, Helvetas ma JERU (спільне партнерство Welthungerhilfe ma Concern Worldwide) за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва.